Orion-festivalen är överstökad borta i USA. Ni har väl sett Metallica spela Escape på Bara Metal Facebook? Ytterligare ett band som spelade var Ghost (som hade fått en skamligt tidig tid vilket ni ser på den här videon), och den som introducerade bandet tidigt på dagen var ingen mindre än James Hetfield – så här lät det ord för ord:
– …och era röster låter som min, har tagit lite stryk… vilket är bra! för vi lever och… idag är en ny bra dag för Orion-festivalen! Jag uppskattar att ni har kommit tidigt för att spana in ett av mina nya favoritband… öhhh… från Sverige. Och det är aldrig för tidigt för det läskiga. Säg välkomna till, från Sverige, Ghost!
Taggar: Ghost, James Hetfield, Orion, Orion Festival
29 juni, 2012 kl. 09:43 |
Satan vilket lång intro…
29 juni, 2012 kl. 09:49 |
Ha ha! Först en Hetfield som inte har så mycket att säga ”öhhh… från Sverige!” …och så den superlånga introlåten på det. Fast de har tydligen tvingats klippa det, för det brukar vara mycket längre?